همکاری با ما

بیماران/ داوطلبان شرکت در کارآزمایی بالینی

تحقیقات دارویی و روش‏‌های درمانی با سرعت شگفت انگیزی در دنیا درحال پیشرفت است. هر روز امیدهای تازه‏‌ای برای درمان سریع‌‏تر و آسان‌‏تر انواع بیماری‌‏ها، حتی بیماری‌‏هایی که سال‌ها غیر قابل درمان شناخته می‌‏شدند به‏ وجود می‏‌آید. اما از طرفی، با وجود این سرعت بالا، داروها و درمان‏‌ها قبل از اینکه در داروخانه‌‏ها یا مراکز درمانی در اختیار بیماران قرار بگیرند، باید مراحل قانونی طولانی را طی کنند. گاهی از زمان کشف یک دارو یا درمان جدید تا رسیدن آن به دست پزشک و بیمار پنج تا پانزده سال زمان لازم است. یعنی سال‏‌ها، بسیاری از مردم دنیا از بیماری‏‌هایی که درمان آن‏‌ها کشف شده است، رنج می‌‏برند و حتی زندگی خود را از دست می‌‏دهند. در این بین، بیماران خوش‌‏شانسی هم هستند که قبل از ورود دارو به بازار، به آن دسترسی پیدا می‌کنند و از درمان‌‏های جدید‌تر از عصر خود بهره‌‏مند می‌‏شوند. این دسته از افراد، بیمارانی هستند که برای شرکت در کارآزمایی بالینی داروها و درمان‌‏های جدید داوطلب می‏‌شوند.

مهم‌ترین هدف کارآزمایی‌­های بالینی دسترسی بیمار به درمان اثربخش و موثرتر با در نظر گرفتن حفظ ایمنی وی و عدم اعمال خطر بر سلامت بیمار می­باشد. با توجه به این مهم، در تمام مراحل اجرای کارآزمایی بالینی، بیمار تحت نظارت تیم متخصص و مجرب است و به محض مشاهده هرگونه عارضه احتمالی پیش‌‏بینی نشده، این تیم بلافاصله دست به‏ کار می‌‏شود تا تاثیر عوارض به سرعت برطرف شده و از پیش آمدن مجدد آن پیشگیری شود. در واقع هدف از کارآزمایی بالینی آزمایش دارو نیست، بلکه بررسی اثربخشی آن است. از آنجایی که داروهای نسل جدید اثربخشی مناسبی را در درمان بسیاری از بدخیمی‌­ها نشان داده‌­اند. تسهیل فرایند رساندن این داروها به بیماران وظیفه حرفه­‌ای و اخلاقی کارآزمایی­‌های بالینی است.

پزشکان

در هر زمینه تخصصی پزشکی، تعدادی از متخصصین به علت توانایی و تبهر در آن رشته، از شهرت و محبوبیت ویژه‌‏ای در بین مردم برخوردار هستند که این به دلایلی نظیر تشخیص صحیح و به‌‏موقع، تعیین بهترین راه درمان و به‌‏روز بودن اطلاعات در زمینه داروها و روش‌‏های درمان جدید است. در این بین، دسترسی به داروها و درمان‏‌هایی که هنوز وارد بازار نشده و در دسترس همه قرار نگرفته‌‏اند، می‌‏تواند پزشک را در هر زمینه تخصصی، چند قدم از امکانات پزشکی روز جلوتر ببرد. آسان‏‌ترین راه دسترسی به این داروها و روش‏‌ها، همکاری در طرح‌‏های کارآزمایی بالینی است.

شرکت‌های دارویی

تجربه و تاریخ در حوزه درمان شاهد این بوده ­‌است که داروهای تاثیرگذار در زمان مناسب، منجی جان بسیاری از افراد بشر بوده‌­اند و نام کمپانی داروسازی را هم جاویدان ساخته‌اند. از سویی، یکی از سخت‏‌ترین مراحل کار توسعه یا واردات داروی جدید، کارآزمایی بالینی است. شرکت دانش پویان سلامت پایدار، با در اختیار داشتن تیم مجرب، سیستم مدیریتی کارآمد، دانش فنی به‌‏روز در زمینه کارآزمایی بالینی و ارتباط با شبکه گسترده در جامعه پزشکی آمادگی دارد تا کارآزمایی بالینی هرنوع دارو یا تجهیزات درمانی را در کوتاه‌‏ترین زمان ممکن، با حداقل هزینه و بهترین کیفیت (کیفیت بهینه/مطلوب) اجرا نماید.
فهرست